חדשות

הממשלה תתכנס היום לדון בסגירת נתב”ג לשבועיים

נמל התעופה צפוי להיסגר ל-14 ימים במטרה למנוע את כניסת המוטציות החדשות של הנגיף – כך הוחלט בתום דיון שקיים אמש נתניהו, בכפוף לאישור הממשלה. באמ”ן ממליצים להחזיר את חובת הבידוד לכל השבים לארץ, כולל מי שהחלימו או חוסנו, ומזהירים: “מאוחר מדי לעצור את התפשטות המוטציה הבריטית של הקורונה בישראל”

נתב"ג בימי קורונה© צילום: גלעד ילון נתב”ג בימי קורונה

נמל התעופה בן גוריון צפוי להיסגר למשך שבועיים. כך הוחלט אמש (שבת) בתום דיון שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגי משרדי הבריאות, התחבורה והמטה לביטחון לאומי, על רקע נתוני התחלואה הגבוהים והחשש מפני התפשטות מוטציות הקורונה. הממשלה תתכנס היום כדי להכריע בנושא.

 

בכפוף לאישור הממשלה, סוכם בדיון על הנושאים הבאים:

איסור כניסה ויציאה של טיסות נוסעים זרות וישראליות.

• צמצום היתר ההגעה לנתב”ג, כך שיתאפשר רק במקרים חריגים שיאושרו על ידי ועדה בראשות מנכ”לי משרדי הבריאות והתחבורה.

גיבוש מתווה נפרד למקרים הומניטריים שיצריכו טיסות מיוחדות.

ההגבלות יחולו על טיסות נוסעים למשך 14 ימים וייכנסו לתוקף לאחר אישור הממשלה.

בנימין נתניהו© צילום: אוהד צויגנברג בנימין נתניהו

לפי הטיוטה שהוצגה בדיון בידי גורמי הבריאות, נתב”ג עומד בפני סגירה למשך שבועיים. אם וכאשר ההחלטה תתקבל, יהיה זה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שיאמר מתי התקנה תיכנס לתוקף.

הדיון התקיים זמן קצר לאחר שמשרד הבריאות הודיע כי שש נשים הרות שחלו בקורונה ואושפזו במצב קשה – אובחנו כנשאיות של המוטציה הבריטית. נציגי משרד הבריאות אמרו בדיון כי איתור המוטציות קשה ומורכב יותר, ולא תמיד מתגלה בבדיקה פשוטה.

“למעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות הגיעו עד כה עשר דגימות”, מסרו במשרד הבריאות, “בשש מתוך שבע מהן הסתיים תהליך הריצוף ואותרה המוטציה הבריטית”. במשרד הוסיפו כי לנוכח ממצאי התחלואה האחרונים נשים בהיריון קודמו בתעדוף לקבלת החיסונים וציינו כי כל מי שמעוניינת בכך תוכל לקבל זימו

   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button