קורונה

998 ישראלים נפטרו מתחילת החודש, צניחה במספר בדיקות הקורונה

רק 30 אלף בדיקות קורונה פוענחו אתמול, אך שיעור החיוביים עדיין גבוה ועומד על 8%. מקדם ההדבקה, לעומת זאת, ממשיך לרדת. במקביל, מספר החולים שמצבם קשה ממשיך לשבור שיאים ועומד על 1,228. היום תתכנס הממשלה להכריע אם לסגור את נתב”ג לשבועיים

מתחם בדיקת בדיקות קורונה ב ירושלים

בדיקת קורונה בירושלים
(צילום: AP)
באופן תמוה מאוד ולמרות התחלואה שעלתה בשבועות האחרונים, רק 30 אלף בדיקות קורונה פוענחו אתמול (שבת). על פי נתוני משרד הבריאות 2,394 ישראלים נמצאו אתמול כחיוביים לנגיף ושיעור החיוביים עמד על 8%. במקביל, מקדם ההדבקה (R) ממשיך לרדת ועומד על 0.9. על פי דו”ח אמ”ן, מספר המאומתים החדשים נמוך יותר מהצפוי בגלל מיעוט בדיקות ביממה החולפת ביחס לממוצע.
בעוד שמספר הבדיקות צנח באופן דרמטי, מספר החולים שמצבם קשה ממשיך לשבור שיאים והבוקר הוא עומד על 1,228. מספר החולים שמחוברים למכונות הנשמה עומד על 316.
 
מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 4,361, לאחר שבסוף השבוע נפטרו 98 חולי קורונה. מספר הנפטרים מתחילת החודש עומד על 998.
לפי נתוני משרד הבריאות עד כה התחסנו נגד קורונה 2.52 מיליון ישראלים, מתוכם קרוב למיליון כבר קיבלו שתי מנות חיסון. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי “195 אלף חיסונים נעשו בסוף השבוע. אבל יש גם בשורות לא טובות – קצב הירידה בתחלואה איטי מדי”. לדבריו, “כנראה הסיבה היא המוטציות, אבל גם היעדר הקפדה על הסגר. אני מבקש מכל אחת ואחד – הקפידו על ההנחיות”.
   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button